DSC_1262.JPGW piątkowy poranek 17 stycznia 2020 r. w brokowskiej bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne, w których udział wzięli uczniowie  klasy I Szkoły Podstawowej w Broku. Tematem warsztatów był zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Na zajęciach dzieci samodzielnie wykonywały „Upominek dla Babci  i Dziadka”.

Bal-1.jpg

Plakat_Ferie_2020-1.jpg

Nadchodzą długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. W tym roku ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Broku będą się odbywały w dniach:   I tydzień ferii: 10.02; 12.02; 13.02; 14.02;  II tydzień ferii: 17.02; 19.02; 20.02; w godz.11:00-13:00 i przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-11 lat. Oczywiście zajęcia te są bezpłatne. Dla wszystkich uczestników ferii przygotowany będzie poczęstunek.

Gorąco zapraszamy naszych młodszych i starszych czytelników do uczestnictwa w ciekawych zajęciach manualnych, literackich, warsztatach czerpania papieru i marmurkowania, które pomogą zdobyć nowe umiejętności i dodatkowo pozwolą  spędzić miło czas ze swoimi rówieśnikami.

Projekt_bez_tytuu.jpg


Po przerwie świątecznej Biblioteka Publiczna w Broku wróciła do cyklicznego czytania najmłodszym mieszkańcom miasta i gminy Brok.  W dniu 14 stycznia w czasie pierwszego w Nowym Roku spotkania z czytaniem w grupach przedszkolnych, bibliotekarz Dominika Gago zaprezentowała bajkę z ulubionej przez dzieci serii przygód Misia Tulisia.


 

DSC_0129.jpgW dniu 28 grudnia 2019 r. o godzinie 17:00 odbyło się „Wspólne Kolędowanie z Biblioteką Publiczną w Broku”. Wydarzenie to stało się okazją do rozszerzenia oferty kulturalnej Biblioteki dla mieszkańców  Miasta i Gminy Brok. Wspomniana, realizowana od kilku lat inicjatywa, co rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem mieszkańców Miasta i Gminy Brok oraz przybyłych specjalnie na tę okoliczność gości, z poza ziemi brokowskiej.

DSC_0571.JPGŚwięty Franciszek z Asyżu chcąc przybliżyć cud Narodzenia Pańskiego po raz pierwszy w 1223 roku w m. Greccio, we Włoszech, w pobliskiej grocie zorganizował szopkę betlejemską w naturalnej skali.

Mając na uwadze ten historyczny fakt oraz wielowiekową rodzimą - polską tradycję budowy szopek betlejemskich, w naszym mieście, z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Brok Marka Młyńskiego oraz Dyrektora Biblioteki Publicznej w Broku Ewy Młynarczuk, powstał projekt budowy szopki betlejemskiej.

DSC_0077.JPG

W niedzielę, 8 grudnia podczas IX Spotkania z Mikołajem swoje umiejętności zaprezentował zespół taneczny dziecięco-młodzieżowy działający przy Bibliotece Publicznej w Broku. Wykonany układ choreograficzny o tematyce świątecznej, przygotowany przez instruktorkę Kingę Pochmarę  bardzo spodobał się wszystkim uczestnikom spotkania, zarówno tym małym, jak i tym nieco starszym... Gratulujemy występu!

DSC_0845.JPGGabryś Kolosek to klejny mały czytelnik, który zebrał komplet naklejek za wizyty w bibliotece i został nagrodzony dyplomem akcji „Mała  Książka –Wielki Człowiek”.

DSC_0893-001.JPGW sobotę, 7 grudnia 2019 r. do Biblioteki Publicznej w Broku zaproszono wszystkie dzieci, które wzięły udział w tegorocznym konkursie plastycznym na „Najładniejszą Kartkę Świąteczną”.
Nagrody rozdano w dwóch kategoriach, a łączna ilość prac plastycznych jakie w wpłynęły to aż 40.