WAKACYJNE_PRZYGODY_W_BIBLIOTECE_2.jpg

Szanowni_Pastwo_.jpg

DSC_2082-001.JPGW piątek, 3 lipca w Bibliotece Publicznej w Broku  odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Najlepsi czytelnicy roku 2019/2020”.

Konkurs trwał od  2 września 2019 roku  do 30 maja 2020 roku i obejmował cztery kategorie wiekowe.

Laureatami konkursu zostali:

nowosci_dzieci.jpgnowosci_dorosli.jpg

Wakacje to pora odpoczynku, wyjazdów i zabawy. Nasza Biblioteka jak co roku przygotowała ciekawe zajęcia dla najmłodszych czytelników, którzy pozostali na czas wakacji w domu. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat i odbywać się będą przez cały miesiąc lipiec, we wtorki i piątki  w godzinach 10:00-12:00. Dzieci będą miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić.

Zapraszamy!

IMG_5047.JPG

 

Zapraszamy dzieci do aktywności plastycznych z kolorowanki przygotowanymi przez Bibliotekę Publiczną w Broku. Kolorowanki inspirowane są oczywiście postaciami z literatury dziecięcej.  Kolorowanki widoczne na filmie, w którym pokazujemy jak powstały kolorowanki, można pobrać tu:  Angelina Ballerina, Franklin, Psi Patrol, Kicia Kocia

 

Nadchodzące święto "Dzień Taty" - 23 czerwca, to wyjątkowa okazja, aby przygotować laurkę dla ukochanego Taty. Biblioteka Publiczna w Broku przygotowała niespodziankę w postaci filmu instruktażowego - jak wykonać laurkę krok po kroku. Zapraszamy do obejrzenia filmu stworzonego specjalnie na tę okazję.

 

1(4).jpg

Bardzo jest nam miło,  poinformować Państwa, iż Bibliotece Publicznej w Broku udało się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację warsztatów haftu Kurpi Białych,  na które rozpoczynamy już dzisiaj zapisy. Warsztaty są bezpłatne, a liczba miejsc jest ograniczona. Gwarantujemy profesjonalne prowadzenie zajęć przez Mistrza Tradycji, wspaniałą atmosferę i niezapomniane wrażenia jakie zostaną po tych kilku miesiącach spotkań. Dzięki projektowi poznacie nie tylko podstawowe ściegi, ale również bogate motywy zdobnicze haftu Puszczy Białej. Na zgłoszenia czekamy pod nr telefonu: 29 7457501 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat_Haft_Kurpi_Biaych-1.jpg.jpg

 

Wychodząc naprzeciwko obecnej sytuacji, która spowodowała, że nasza grupa taneczna działająca przy Bibliotece Publicznej w Broku nie może spotykać się na sali tanecznej, informujemy że lekcje z instruktorem p. Kinga Pochmarą odbywają się od kwietnia na żywo w formie transmisji w każdą środę o 15:00. Poniżej krótka rozgrzewka z p. Kingą