DSC_6145.JPG

Muzyka ludowa zawładnęła w sobotę 10 sierpnia brokowską plażę miejską. Podczas Nadbużańskiego Festiwalu Folkloru i Kultury pn.„Nasze korzenie, nasza tradycja” blisko 300 artystów zachwyciło licznie przybyłych mieszkańców gminy Brok oraz gości z całego regionu swoim śpiewem, żywiołowością, kolorowymi strojami ludowymi i nastrojem pięknej folklorystycznej muzyki. Była to pierwsza tego typu impreza w naszej gminie.

sierpniowe_kino_2-1.jpg

DSC_4727.JPGNa ostatnim lipcowym wakacyjnym spotkaniu w brokowskiej bibliotece młodzi uczestnicy poznali nową technikę plastyczną - decoupage, która wymagała dużo cierpliwości. Efekt końcowy jak zwykle wszystkich zachwycił.

 

DSC_4550.JPGO tym jak bezpiecznie spędzić wakacje w domu, na placu zabaw, na drodze czy nad wodą opowiedział dzieciom spędzającym swój wolny czas w Bibliotece Publicznej w Broku Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

DSC_4379.JPG11 lipca w Bibliotece Publicznej w Broku odbyły się kolejne zajecia wakacyjne, tym razem były to warsztaty plastyczno – ekologiczne malowania toreb- eko.

_DSC0410.JPG

W dniach 6 i 7 lipca 2019 roku, na Plaży miejskiej w Broku po raz czterdziesty pierwszy odbyła się największa impreza plenerowa w naszej gminie - Dni Broku i Puszczy Białej. Wspaniała zabawa, bogata w liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, koncerty, zabawy taneczne sprawiły, że tłumy mieszkańców Broku i całego regionu, zdecydowało się spędzić weekend w naszym mieście. Gwiazdami Dni Broku były takie zespoły jak: Chucho, Luka Rosi, Miły Pan, Łobuzy, Wysokie Stężenie Bluesa oraz Kapela Góralska Ciupaga.

_DSC0033.JPG

W niedzielę, 7 lipca 2019 r., podczas trwającego Święta Miasta 41. Dni Broku i Puszczy Białej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na Najlepszego Czytelnika Roku 2019 Biblioteki Publicznej w Broku. W konkursie wyłoniono najaktywniejszych czytelników Wypożyczalni dla dzieci i dorosłych. Zaszczytny tytuł Czytelnika Roku otrzymali: w kategorii dzieci i młodzież - Karol Bejzemski, Jakub Brzostek, Paulina Młynarczuk, Patryk Chrzanowski, Łucja Jasionek, Klaudia Jasionek, Aleksandra Paluch i Olga Borowa. W kategorii osób dorosłych: p. Józefa Millak, p. Grażyna Ambroziak oraz p. Krystyna Zdziarska. Serdecznie gratulujemy!

DSC_3993.JPGWakacje w towarzystwie książek wcale nie muszą być nudne. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w pierwszych czwartkowych zajęciach wakacyjnych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Broku.

uwaga2.jpg

DJI_0134.JPG

W tym roku po raz pierwszy Biblioteka Publiczna w Broku dołączyła do IV edycji największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam", by pomóc pobić rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. W akcji wzięło udział 218 osób.

Cała społeczność szkolna (od oddziału przedszkolnego, po klasy od 1 do 8 szkoły podstawowej i gimnazjum) była zachwycona akcją i pomysłem jej zrealizowania nad rzeką Bug. Już dwa dni wcześniej dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną, gdzie wypożyczały książki, które miały ochotę przeczytać.


DSC_3442-001.JPGBiblioteka Publiczna w Broku bardzo aktywnie współpracuje z Zespołem Publicznych Placówek Oświatowych  w Broku.
Otwartość, atrakcyjne propozycje, spotkania z ciekawymi ludźmi, teatrzyki, konkursy sprawiają, że brokowska szkoła przez cały rok szkolny chętnie współpracuje z Biblioteką Publiczną w Broku.  Zajęcia organizowane w bibliotece łączą zabawę i naukę z książką, rozwijają wyobraźnię, kreatywność oraz stymulują sprawność fizyczną i intelektualną dzieci. Ich celem jest zapoznanie młodego czytelnika z biblioteką, uświadomienie roli książki w życiu oraz wskazanie możliwości czerpania wiedzy z różnych źródeł.