uwaga2.jpg

wakacje_z_bibliotek-1.jpg

647_05_2019_PlakatA1DniBroku_NET.jpg

DJI_0134.JPG

W tym roku po raz pierwszy Biblioteka Publiczna w Broku dołączyła do IV edycji największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam", by pomóc pobić rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. W akcji wzięło udział 218 osób.

Cała społeczność szkolna (od oddziału przedszkolnego, po klasy od 1 do 8 szkoły podstawowej i gimnazjum) była zachwycona akcją i pomysłem jej zrealizowania nad rzeką Bug. Już dwa dni wcześniej dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną, gdzie wypożyczały książki, które miały ochotę przeczytać.


DSC_3442-001.JPGBiblioteka Publiczna w Broku bardzo aktywnie współpracuje z Zespołem Publicznych Placówek Oświatowych  w Broku.
Otwartość, atrakcyjne propozycje, spotkania z ciekawymi ludźmi, teatrzyki, konkursy sprawiają, że brokowska szkoła przez cały rok szkolny chętnie współpracuje z Biblioteką Publiczną w Broku.  Zajęcia organizowane w bibliotece łączą zabawę i naukę z książką, rozwijają wyobraźnię, kreatywność oraz stymulują sprawność fizyczną i intelektualną dzieci. Ich celem jest zapoznanie młodego czytelnika z biblioteką, uświadomienie roli książki w życiu oraz wskazanie możliwości czerpania wiedzy z różnych źródeł.

DSC_2880-001.JPGW dniu 29 maja 2019 r. Biblioteka Publiczna w Broku zainicjowała warsztaty ogrodnicze dla seniorów. Pogoda na pracę w  ogrodzie była jak na zamówienie.

DSC_2745.JPGZ okazji zbliżającego się wyjątkowego dla dzieci święta „Dnia Matki” Biblioteka Publiczna w Broku  zaprosiła w dniu 24 maja 2019 r. uczniów klasy IV B Szkoły Podstawowej w Broku na warsztaty plastyczne, by pomóc im w stworzeniu niepowtarzalnego, własnoręcznie przygotowanego prezentu.

DSC_2617.JPGPo raz drugi w gminie Brok zorganizowany został konkurs ortograficzny o „Pióro Burmistrza Gminy Brok” oraz o tytuł „Mistrza Ortografii 2019”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz p. Marek Młyński.

DSC_2235.JPGBiblioteka Publiczna w Broku po raz kolejny zaprosiła na interesujące spotkanie autorskie. Tym razem 14 maja br. gościem biblioteki był p. Krzysztof Piersa, autor książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: IV, V, VI, VII, VIII oraz gimnazjaliści z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Tematem spotkania było uzależnienie od gier komputerowych.

mkwc-logo.pngMiło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Broku została zakwalifikowana do udziału w projekcie „Mała Książka - Wielki Człowiek” organizowanym przez Instytut Książki.

DSC_2117.JPG9 maja, Biblioteka Publiczna w Broku w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” zaprosiła najmłodszych mieszkańców Broku na bardzo ciekawe i pełne niezapomnianych wrażeń i emocji spotkanie.