Wielkimi krokami zbliża się listopad, a wraz z nim nowa pula kodów z LEGIMI. Aby otrzymać kod, wystarczy do nas napisać email (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z numerem swojej karty bibliotecznej lub zadzwonić telefonicznie 29 7457501. Liczba kodów ograniczona.
Darmowy_Dostp_do_60_000_e-bookw.jpg

Zapraszamy do korzystania z oferty prasy codziennej i czasopism

Czasopisma_w_Bibliotece.jpg

Wspomnienia z Nocy Bibliotek pozostaną z nami na długo...
Zobaczcie jak wyglądała noc pełna wspaniałej zabawy, uśmiechów i emocji w naszej Bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.
 

Na wspomnienia nigdy nie jest za późno... Zapraszamy na krótki filmik z warszatów malarskich prowadzonych w naszej Bibliotece.

 

Zajcia_taneczne_i_teatralne_odwoane.jpgDrodzy Uczestnicy Zajęć, Drodzy Rodzice
Informujemy, że z powodu sytuacji epidemiologicznej, która panuje w naszym kraju, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie dzieci podjęliśmy decyzję o zawieszeniu do odwołania zajęć tanecznych i teatralnych wszystkich grup działających przy Bibliotece . Jak tylko sytuacja się poprawi, znowu się spotkamy.

DSC_7011.JPGMiło nam poinformować, że nasza Biblioteka otrzymała podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za przeprowadzenie akcji Narodowego Czytania "Balladyny" Juliusza Słowackiego oraz okolicznościowy egzemplarz książki "Balladyna" z dedykacją Pary Prezydenckiej. Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do zorganizowanego przez naszą Bibliotekę literackiego święta, które miało miejsce w dniu 4 września 2020 r. w Sali widowiskowej w Broku.

Pełna treść podziękowania - PDF

DSC_7005.JPGInstytut Pamięci Narodowej, realizując ustawową misję edukacyjną, realizuje projekt „Biblioteka na to czeka”, popularyzujący czytelnictwo i wspierający rozwój bibliotek szkolnych, akademickich i publicznych w Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego IPN.
Miło nam poinformować, że nasza biblioteka wzięła udział w tym projekcie i otrzymała nieodpłatnie pakiet 30 publikacji historycznych z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej.
Drodzy Czytelnicy, zapraszamy do lektury!

DSC_6874.JPGNoc Bibliotek to ogólnopolska akcja, której VI edycja miała miejsce w sobotę 10 października 2020 r. pod hasłem "Klimat na czytanie".
W sobotni wieczór 10 października Biblioteka Publiczna w Broku otworzyła drzwi dla swoich młodych czytelników w nietypowych godzinach. Punktualnie o 18:00 rozpoczęła się „Noc Bibliotek” – pełna atrakcji wieczorna impreza w niekonwencjonalny sposób promująca czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. A działo się naprawdę wiele.

DSC_6537.JPGWycieczką po bibliotece i głośnym czytaniem na dywanie powitaliśmy serdecznie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Broku na pierwszej lekcji bibliotecznej.

Plakat_-_kurs_jzyk_angielski-1.jpgPrzedsiębiorstwo Społeczne Ośrodek Profesjonalizacji Kadr INNOVASPAL zaprasza do uczestnictwa w realizowanych na terenie województwa mazowieckiego (w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020)  projekcie:

"Języki i komputery kluczem do kariery!" - projekt dla osób niezatrudnionych od 25 roku życia, wyłącznie o niskich kwalifikacjach (wykształcenie ponadgimnazjalne lub niższe), pracujące, bezrobotne, bierne zawodowo, które są zainteresowane nabyciem lub uzupełnieniem umiejętności językowych.

DSC_5505.JPGUczestniczki warsztatów „Haft Kurpi Białych”, które trwają od kilku miesięcy w Bibliotece Publicznej w Broku zgłębiają tajniki jednej z najstarszych w dziejach technik, rękodzieła ludowego Kurpi Białych. Najpierw była nauka tradycyjnego haftu kurpiowskiego występującego na koszulach damskich i męskich. Panie bardzo szybko nauczyły się pięknie haftować, wykorzystując poznane element haftu kurpiowskiego na własnoręcznie wykonanych dowolnych przedmiotach użytkowych tj.: ręczniki, bieżniki, serwety, a nawet poszewki.  Następnie przyszedł czas na kolejną część stroju regionalnego – to wykonywanie ozdób pasmanteryjnych (naszywanie koralików).