plakat_klub_bystrzakw-1.jpg

W Bibliotece Publicznej w Broku od września można uczestniczyć w zajęciach rozrywkowo – edukacyjnych, które odbywać się będą cyklicznie, w drugi piątek miesiąca. Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 12 października w siedzibie Biblioteki o godz 16:00.

filmy_na_strone1-1.jpg

Biblioteka Publiczna w Broku jest miejscem, które łączy w sobie tradycyjną bibliotekę z nowoczesnymi formami aktywności kulturalnej. Oprócz bogatej oferty książek, spotkań literackich, wydarzeń kulturalnych tym razem ma również do zaproponowania czytelnikom, mieszkańcom naszego miasta i gminy kolejną atrakcję jaką jest możliwość oglądania filmów.

Już od września zapraszamy na seanse filmowe. W repertuarze przewidziane są filmy fabularne i animowane pełne przygód, humoru, odpowiednie dla widzów w każdym wieku.

Na początek proponujemy seanse filmowe raz w miesiącu dla dorosłych i dzieci. Jeżeli zapotrzebowanie będzie większe zwiększymy ilosć spotkań.

Szczegółowy repertuar dostępny jest na plakatach w Bibliotece. Pytania o kolejne tytuły filmów prosimy kierować pod numer telefonu 29 7457501. Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.


DSC_4028.JPG18 września 2018 r. aktorzy z teatru KRAK – ART z Krakowa gościli w Bibliotece Publicznej w Broku z bajką dla dzieci „Magiczna kraina Czarnoksiężnika OZ-ona”. Bajka opowiadała o małej Dorotce, która za sprawą potężnej wichury przeniosła się wraz ze swoim  najlepszym przyjacielem – pieskiem Toto do magicznej krainy, którą włada tajemniczy Czarodziej Oz-on. Pełna humoru i zabaw bajka dostarczyła dzieciom wielu artystycznych wrażeń. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni  kontakt z dziećmi, włączali je do współudziału  w przedstawieniu, zachęcali do zabaw przy piosenkach.


DSC_3865.JPGW dniu 15 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 odbył się IV Rajd Rowerowy "W jak Witkacy". W wydarzeniu wzięło udział 25 rowerzystów. Uczestnicy rajdu pokonali niemal 70-kilometrową trasę w kształcie litery „W” i odwiedzili trzy biblioteki: Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie odbył się uroczysty start rajdu, Bibliotekę Publiczną Gminy Zaręby Kościelne ze spotkaniem „Herbatka z Witkacym” i mini konkursem oraz Bibliotekę Publiczną w Broku z „Posiadami Witkiewiczowskimi”.

fitness-1.jpg

plakat_-_zajcia_ruchowe-1.jpg

plakat_makija-1.jpg

DSC_3474-001.JPG6 września 2018 r. w Sali widowiskowej w Broku odbyło się  Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Para Prezydencka oraz Burmistrz Gminy Brok p. Marek Młyński.  W spotkaniu uczestniczyło około 90 osób, od dzieci w wieku szkolnym, po seniorów.

DSC_3298.JPGW środę 25 lipca 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Broku zakończył się cykl zajęć dla dzieci w ramach akcji "Wakacje z Biblioteką".