b_350_495_16777215_00_images_FINANSE_W_BIBLIOTECE_PLAKAT_2019-1.jpg

Biblioteka Publiczna w Broku znalazła się w granie 100 bibliotek z całej Polski, które będą uczestniczyć w  6. edycji programu "O finansach ...w bibliotece".

Projekt ma na celu wzrost wiedzy ekonomicznej i zwiększenie umiejętności korzystania z nowoczesnych produktów i usług finansowych przy wykorzystaniu nowych technologii.

Dzięki cyklowi 5 spotkań z zakresu edukacji finansowej osoby w wieku 50+ zyskają umiejętności niezbędne do poruszania się w świecie finansów, nauczą się, jak korzystać z bankowości elektronicznej, racjonalnie planować swoje domowe wydatki oraz inwestować zaoszczędzone pieniądze.

Przeszkoleni bibliotekarze z naszej biblioteki przeprowadzą cykl pięciu spotkań dla osób powyżej 50 roku życia spośród zaproponowanych dziesięciu tematów m.in.:

- Zakupy przez Internet, Jak kupować, nie wychodząc z domu?

- Bank przez Internet, Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś,

- Płatności bezgotówkowe. Jak wygodnie i bezpiecznie płacić, korzystając z nowoczesnych technologii?

- Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w internecie?

- Oszczędzanie i inwestowanie. Jak bezpiecznie zarządzać swoimi pieniędzmi?

- Zarabianie na emeryturze. Jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenie emerytalne?

- Kredyt i pożyczka. Jak z nich korzystać?

- Przezorny zawsze ubezpieczony. Jak dobrze się ubezpieczyć?

- Dziedziczenie. Wiedza, która zapewni spokój Tobie i Twoim bliskim.

- Bank centralny. Gwarancja stabilności pieniądza.

O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy osoby powyżej 50. roku życia do udziału w spotkaniach realizowanych w ramach programu „O finansach… w bibliotece”.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt „O finansach… w bibliotece — 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.