Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna w Broku

Spotkanie i wernisaż malarski brokowskiego artysty Józefa Krasnodębskiego

Utworzono dnia 02.10.2023

W minioną sobotę, 30 września, w sali widowiskowej w Broku odbyło się spotkanie z lokalnym artystą malarzem p. Józefem Krasnodębskim połączone z wernisażem malarstwa zatytułowanym "Światło i woda". W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, a także mieszkańcy miasta i gminy Brok. Na wstępie Dyrektor Biblioteki Publicznej w Broku pani Ewa Młynarczuk powitała rodzinę, bliskich znajomych artysty oraz wszystkich przybyłych na spotkanie, po czym  przedstawiła zgromadzonym biografię brokowskiego artysty. Następnie pan Józef Krasnodębski opowiedział zgromadzonym o wystawie oraz prezentowanych na niej pracach, chętnie odpowiadając na pytania uczestników wernisażu. Spotkanie było okazją do bliższego poznania autora eksponowanych obrazów, krótkiej rozmowy przy kawie i wykonania pamiątkowego zdjęcia z utalentowanym brokowianinem.

 

Pasja rysowania i malowania u pana Józefa Krasnodębskiego ujawniła się we wczesnym dzieciństwie. Jako absolwent Uczelni Plastycznej Wydziału Architektury Wnętrz w Gdańsku pracował w Gdyni w Biurze Konstrukcyjnym na Wydziale Architektury Wnętrz Okrętowych. Około dwa lata później pan Józef podjął decyzję o samodzielnej działalności artystycznej, zajmując się głównie malarstwem i grafiką, realizując własne pomysły w tej dziedzinie. Następnie zajął się projektowaniem i wykonywaniem malatury ściennej w kościołach w Wyszkowie, Łęgu Starościńskim, Czerwonce, Zalasiu, Czyżewie, Stawiskach. Wykonywał też projekty mebli kościelnych, obrazów na ścianach, renowacje Drogi Krzyżowej w wielu świątyniach (w tym w polskiej parafii w Chicago). Prace pana Józefa znajdują się także w Kościelne pw. św. Andrzeja Apostoła w Broku, a są to: Tajemnice Różańcowe, obrazy Matki Boskiej Hodyszewskiej, Licheńskiej, Płonkowskiej, Ostrobramskiej, dwa tryptyki. Oprawa tryptyków, Tajemnic Różańcowych, ławki i stalle wykonane również wykonano według projektów artysty. Niektóre prace pana Józefa Krasnodębskiego zostały sprzedane w Niemczech i Szwecji.

 

Przez najbliższe dwa tygodnie w Sali widowiskowej w Broku, przy ulicy Pułtuskiej 22 (wejście przez bibliotekę) można oglądać wystawę pt. „Światło i woda”, na której znalazły się niektóre z pierwszych odtworzonych przez artystę obrazów oraz prace zupełnie nowe.

Spotkanie i wernisaż malarski brokowskiego artysty Józefa Krasnodębskiego

Utworzono dnia 02.10.2023, 11:31

Elektroniczny Katalog Książek

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek -Piątek: 8:00–17:00

Sobota: 8:00-12:00 (zgodnie z harmonogramem na 2024 r.)

Harmonogram pracy Biblioteki w soboty 2024 r.

ZNAJDŹ NAS

Facebook     YouTube

UCZESTNICZYMY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i
Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanychz dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 


"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021".


Biblioteka Narodowa

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Cała Polska Czyta dzieciom

Legimi

Mała Książka Wielki Człowiek

Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej

Lubimy Czytać

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 70

W poprzednim tygodniu: 112

W tym miesiącu: 328

W poprzednim miesiącu: 540

Wszystkich: 19573

Imieniny