Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna w Broku

Uroczyste podsumowanie i rozdanie certyfikatów uczestnikom kursu „O finansach... w bibliotece”

Utworzono dnia 22.01.2021

W piątek, 22 listopada w Bibliotece Publicznej w Broku odbyło się uroczyste podsumowanie i rozdanie certyfikatów uczestnikom kursu „O finansach... w bibliotece” 6. edycja.


W myśl cytatu „Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie” Biblioteka przeprowadziła dla 20 mieszkańców z terenu gminy Brok powyżej 50 roku życia  cyklu spotkań edukacyjnych związanych z finansami oraz ich zarządzaniem m.in. zakupami przez internet, płatnościami bezgotówkowymi i zarabianiem na emeryturze.

Spotkanie poprowadziła Dyrektor Biblioteki – Ewa Młynarczuk, prezentując na wstępie pokaz multimedialny obrazujący przebieg i realizację projektu. Pogratulowała uczestnikom ukończenia kursu oraz podkreśliła jak ważnym tematem w obecnych czasach jest znajomość nowych technologii i wiedzy ekonomiczno-finansowej. Następnie rozdano certyfikaty, upominki oraz materiały dydaktyczne w postaci pendrive i miniporadnika kursantom, którzy z wielkim zaangażowaniem brali udział we wszystkich 5 spotkaniach. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie oraz wymiana doświadczeń i podsumowanie efektów projektu przy kawie i przygotowanym specjalnie na tę okazję torcie.  Kursanci podkreślali zalety projektu, chwalili przede wszystkim pomysł, który nie tylko dał możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu edukacji finansowej, lecz także przyczynił się do integracji i był sposobem na mile spędzony czas.
O kursie słów kilka…
Spotkania odbywały się raz w tygodniu w terminie od października do listopada w siedzibie biblioteki. Prowadziły je bibliotekarki Ewa Młynarczuk i Dominika Gago, w oparciu o wiedzę i materiały uzyskane na szkoleniach przeprowadzonych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Podczas kursu zrealizowano 5 wybranych przez uczestników obszarów tematycznych z zakresu finansów, a także zaproszono na spotkania ekspertów, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Banku Spółdzielczego w Broku.
Podczas kursu uczestnicy pomagali sobie wzajemnie wymieniali spostrzeżeniami i doświadczeniami. Panowała bardzo miła i sympatyczna atmosfera, co jest równie ważne jak zdobyta wiedza.

Projekt „O finansach… w bibliotece” szósta edycja realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Uroczyste podsumowanie i rozdanie certyfikatów uczestnikom kursu „O finansach... w bibliotece” - video

Utworzono dnia 22.01.2021, 09:06

Elektroniczny Katalog Książek

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek -Piątek: 8:00–17:00

Sobota: 8:00-12:00 (zgodnie z harmonogramem na 2024 r.)

Harmonogram pracy Biblioteki w soboty 2024 r.

ZNAJDŹ NAS

Facebook     YouTube

UCZESTNICZYMY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i
Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanychz dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 


"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021".


Biblioteka Narodowa

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Cała Polska Czyta dzieciom

Legimi

Mała Książka Wielki Człowiek

Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej

Lubimy Czytać

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny