Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna w Broku

Wspólne Kolędowanie z Biblioteką Publiczną w Broku oraz premiera spektaklu "O raju!"

Utworzono dnia 22.01.2021

W dniu 28 grudnia 2019 r. o godzinie 17:00 odbyło się „Wspólne Kolędowanie z Biblioteką Publiczną w Broku”. Wydarzenie to stało się okazją do rozszerzenia oferty kulturalnej Biblioteki dla mieszkańców  Miasta i Gminy Brok. Wspomniana, realizowana od kilku lat inicjatywa, co rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem mieszkańców Miasta i Gminy Brok oraz przybyłych specjalnie na tę okoliczność gości, z poza ziemi brokowskiej.


W okresie świątecznym, jak co rok mury Biblioteki Publicznej w Broku przepełniły dźwięki kolęd i pastorałek. Stało się już tradycją, że to wydarzenie kulturalne w naszym mieście i gminie gromadzi wokół siebie nie tyko mieszkańców, ale także miłośników naszego regionu, a w szczególności przyjaciół folkloru Bugu i Puszczy Białej.
 

Głównym punktem programu artystycznego, było wystawienie, po raz pierwszy premiery sztuki teatralnej - humorystyczny spektakl autorstwa Maliny Prześlugi, w reżyserii Dominiki Potomskiej, pt. "O RAJU! - czyli o tym, co było, kiedy nic nie było", odegranej przez dziecięco – młodzieżowe koło teatralne działające przy Bibliotece Publicznej w Broku. W przedstawieniu wystąpili młodzi aktorzy naszego miasta i gminy: Antoni Muszyński, Łucja Stępniewska, Milena Kolosek, Małgorzata Kolosek, Weronika Dziekońska, Weronika Brzostek, Anastazja Młynarczuk oraz Paulina Młynarczuk.
 

Po zakończeniu spektaklu publiczność miała okazję zobaczyć na scenie jedną z najmłodszych solistek tego wieczoru 3,5 letnią Liwię Młyńską, która zaśpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Występ tej małej „artystki” spotkał się z entuzjazmem i gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.
 

Kolejnym punktem „Wspólnego Kolędowania z Biblioteką Publiczną w Broku”, był występ działającego, na terenie miasta i gminy Brok Zespołu Ludowego „Jarzębina”, który swoim śpiewnym repertuarem kolęd i pastorałek przeniósł uczestników spotkania w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Przybyli uczestnicy spotkania ochoczo włączali się we wspólne kolędowanie.
Dopełnieniem tegorocznego kolędowania był recital wokalistki Anny Melchner, która swoim profesjonalnym wykonaniem kolęd i innych utworów rodzimych - polskich piosenkarzy zauroczyła zgromadzoną publiczność.
Niebagatelny wpływ na nastrój wydarzenia miała wyjątkowa dekoracja Sali Widowiskowej w Broku, wytwarzając niepowtarzalny nastrój, który pozwolił uczestnikom ponownie poczuć, tę swoistą magię Świąt Bożego Narodzenia.

 

Na koniec spotkania organizatorzy zaprosili wszystkich przybyłych gości na słodki poczęstunek.
 

Za piękna relację fotograficzną dziękujemy p. Mirosławowi Kaczmarczykowi.

Wspólne Kolędowanie z Biblioteką Publiczną w Broku oraz premiera spektaklu "O raju!"

Utworzono dnia 22.01.2021, 14:15

Elektroniczny Katalog Książek

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek: 8:00–17:00

Wtorek: 8:00–17:00

Środa: 8:00–16:00

Czwartek: 8:00–16:00

Piątek: 8:00–16:00

Pierwsza sobota miesiąca: 9:00-13:00

ZNAJDŹ NAS

Facebook     YouTube

UCZESTNICZYMY 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

 


"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021".


Biblioteka Narodowa

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Cała Polska Czyta dzieciom

Legimi

Mała Książka Wielki Człowiek

Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej

Lubimy Czytać

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny