Biblioteka Publiczna w Broku

Wernisaż wystawy malarstwa koła plastycznego UTW

Utworzono dnia 21.01.2021

6 października 2019 r. w holu Sali widowiskowej w Broku odbył się wernisaż wystawy malarskiej koła plastycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ostrowi Mazowieckiej. Po powitaniu przez dyrektora Biblioteki Publicznej w Broku p. Ewę Młynarczuk rozpoczęło się uroczyste otwarcie wystawy. Swoją obecnością zaszczycił wernisaż również Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński.

Wystawa prezentuje 30 obrazów osób, które w ubiegłym roku akademickim pracowały pod kierunkiem p. Jolanty Szulborskiej – instruktor z MDK w Ostrowi Mazowieckiej. Komentując wystawione prace, p. Jolanta mówiła o tematyce zaprezentowanych obrazów oraz o technikach malarskich ich wykonywania.

Malarskie dzieła prezentują bogatą tematykę i różne techniki malarskie. Można na nich podziwiać uchwycone przez wrażliwość autorów piękno przyrody, ciekawe kompozycje martwej natury, portrety, a nawet kolaże.

W wystawie udział wzięli artyści z koła plastycznego, ich bliscy oraz zainteresowani sztuką członkowie z Klubu Seniora w Broku. Oprócz gratulacji dla twórców, uroczystemu otwarciu wystawy towarzyszył symboliczny poczęstunek dla uczestników wernisażu.

Wernisaż wystawy malarstwa koła plastycznego UTW

Utworzono dnia 21.01.2021, 12:47

Elektroniczny Katalog Książek

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek -Piątek: 8:00–17:00

Sobota: 8:00-12:00 (zgodnie z harmonogramem na 2024 r.)

Harmonogram pracy Biblioteki w soboty 2024 r.

ZNAJDŹ NAS

Facebook     YouTube

UCZESTNICZYMY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i
Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanychz dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021".

Biblioteka Narodowa

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Instytut Książki

Cała Polska Czyta dzieciom